تبلیغات
سلوک - یادی كه در دلها هرگز نمی میرد یاد شهیدان است!
دوشنبه 5 اسفند 1387  08:33 ب.ظ    ویرایش: پنجشنبه 8 اسفند 1387 11:18 ق.ظ
نوع مطلب: عکس ،مذهب ،فرهنگ ،دفاع مقدس ،

نوشته های دیگر:
*روایتی از تدفین شهدادرامیركبیر-وبلاگ جسدزنده
حقیقت آنچه درپلی تكنیك گذشت
توهین درپاسخ گل
كلیپ تصویری تدفین شهدا در دانشگاه امیركبیر
روزی كه بیش از همیشه، به بسیجی بودنم افتخار كردم
تشییع شهدا در دانشگاه امیرکبیر ، تصویر گویاتر از صفحات طولانی ...
تكریم یا تهدید شهدا؟!!!
تشیع با احترام
چه چیزی ترسناك تر از همین یك تكه استخوان؟
اینان بنا به گفته ی استاد رفته اند
پیكر پنج شهید گمنام تشییع شد
برای آنان كه نبودند
شهدای گمنام میهمان دانشگاه امیركبیر
حمله میلیشای دفتر تحكیم وحدت به تشییع شهدای گمنام
ممانعت از تدفین شهدا؟
 تدفین شهدای عزیز گمنام  در دانشگاههاو ترس حزب شیطان رجیم
آمده بودیم تا نگذاریم دوباره به شهدا توهین شود


اول گزارش تصویری تشیع پیكر شهدا و تدفینشان در دانشگاه امیركبیر

شوری كه در سرها هرگز نمی میرد شور شهیدان است
همزمان با سالگرد رحلت پیامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، پیكر پاك 5 شهید گمنام از یادگاران 8 سال دفاع مقدس با حضور خیل عظیم دانشجویان و مردم عاشق مكتب ایثار و شهادت از محل دانشگاه تهران به سمت دانشگاه امیركبیر تشییع شد.
مراسم تشییع 5 شهید گمنام دفاع مقدس بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در مقابل سر در اصلی دانشگاه تهران و با حضور جمع زیادی از دانشجویان از سراسر كشور و آحاد مردم ایران آغاز شد.
این پنج‌ شهید گمنام دفاع مقدس در سنین 17، 18، 19، 23 و 24 سالگی و در عملیات‌های والفجر 8، خیبر، محرم، كربلای 5 و در درگیری‌های اوایل جنگ در خرمشهر به شهادت رسیده‌اند.
پس از تشییع بر دست دانشجویان و مردم شهید‌پرور ایران و جمعی از مسئولان كشوری و اقامه نماز و عزاداری اهل‌بیت، پیكر این شهدا در بین مسجد و دانشكده هوا و فضا در محوطه مركزی دانشگاه صنعتی امیركبیر به خاك سپرده شد.
دانشجویان دانشگاه صنعتی امیركبیر نیز با امضای طومار بزرگی كه از مقابل درب این دانشگاه تا محوطه مركزی و محل تدفین شهدا امتداد داشت، ضمن خوشامدگویی به شهدای گرانقدر ، دلنوشته‌های خود را خطاب به شهدا بر روی این طومار می‌نوشتند.

* پناهیان: مزار شهدا قبرستان نیست بلكه محل زنده شدن است

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در این مراسم با اشاره به آیه اول سوره حضرت محمد (ص) گفت: 30 سال پیش افراد زیادی برای نابودی راه و مسیر انقلاب و شهدا لحظه‌شماری می‌كردند و معتقد بودند كه آنهایی كه انقلاب كردند، بالاخره پشیمان می‌شوند و از راه خود بر می‌گردند اما بعد از 30 سال شاهد آن هستیم كه نظام مقدس جمهوری اسلامی به بركت خون شهدا حرف اول را در دنیا می‌زند.
پناهیان افزود: امروز شاهد اثرات ترویج فرهنگ بسیجی‌گری شهدا هستیم. امروز در خانه هر مسلمانی عكسی از رهبران حزب‌الله لبنان، سید‌حسن نصرالله و سربازان غیور حماس می‌بینیم افرادی كه منطقشان را در ایستادگی با تبعیت از ولایت فقیه و فرهنگ بسیجی می‌دانند كه از ایران به سرزمین آنها صادر شده است.
وی گفت: یكی از رهبران حزب‌الله به دانشجویان دانشگاه تهران گفته بود كه رمز موفقیت ما تبعیت مطلق از ولایت فقیه است. اگر رهبر شما حرفی بزند ما از این فاصله به پای حرف او سر می‌نهیم و تبعیت می‌كنیم.
پناهیان با اشاره به چاپ مقاله ضد انقلاب ایرانی در یك روزنامه مصری اظهار داشت: در آن مقاله به اعتراض آمده بود كه رهبر انقلاب ایران در میان مردم مصر محترم‌تر از رهبران كشورهای عربی و حسنی مبارك است. این نشان می‌دهد كه پایگاه نظام اسلامی ایران در جهان در حال تثبیت بوده و وقت آن رسیده است كه آنهایی كه در مقابل انقلاب ایستاده‌اند، اثر جنگ‌ها، محاصره‌های اقتصادی و مخالفت‌هایشان را ببینند.
وی تصریح كرد: خداوند در قرآن فرموده كه اثر كار مخالفان اسلام را از بین می‌برد و در مقابل آن اثر خون شهدا را جاودانه خواهد كرد.
وی خطاب به مسئولان نظام گفت: خداوند متعال پای هر عمل درست و با اخلاصی را با خون شهدا امضا می‌كند، بنابراین باید در كارهای فرهنگی اثری از خون شهدا باشد تا آن كار جاویدان بماند.
پناهیان با بیان این‌كه مزار شهدا محل برآورده شدن حاجات بسیاری از دانشجویان و جوان‌هاست، گفت: دانشجویان، خلاقیت، شجاعت، بی‌تعلقی به دنیا و از بین بردن رذایل اخلاقی را در پای مزار شهدا كسب می‌كنند.
وی با بیان این‌كه نخستین فردی كه در اسلام به سوگواری و احترام به مقام شهدا اهمیت داد حضرت زهرا (س) بودند، گفت: ایشان به تكریم مقام شهدا توجه خاص داشتند و از خاك حضرت حمزه سید‌الشهدا (ع) تسبیهی ساختند كه با آن ذكر می‌گفتند. این نشان می‌دهد كه بر سر مزار شهدا باید حاضر شد چرا كه به انسان درس می‌دهد و خون شهدا ماندگار و جاودان است.
پناهیان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دفن كردن شهدا در قبرستان اشتباهی بود كه باید با ساختن جایگاه ویژه‌ای برای خاكسپاری آن‌ها جبران شود.
وی با بیان این‌كه دانشگاه قبرستان نیست، افزود: نباید مزار شهدا را قبرستان نامید چرا كه شهید مرده نیست و نباید او را با مردگان یكی دانست.چه بسا بسیاری از بزرگان علمی كه بنا بر وصیتشان در دانشگاه‌ها به خاك سپرده شدند.
پناهیان با بیان اینكه چرا ما خودمان را از زیارت مزار شهدا محروم كنیم، گفت: چه خوب است دانشجویان كه به پاكی روح، مجاهدت علمی، ایثارگری و كرامت نیاز دارند از مزار شهدا اثر بگیرند.

* رهایی: شهدا آزادی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند

همچنین در این مراسم، علیرضا رهایی رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر گفت: شهدا با ایثار و فداكاری خویش شرایطی فراهم كردند كه امروز دانشجویان و اساتید می‌توانند به تحصیل علم بپردازند و تأثیرات چشمگیری در عرصه علم ایجاد كنند.
وی اظهار داشت: شهدا مانند شمع در ظلمت درخشیدند و جان خود را برای حفظ استقلال و آزادی ایران اسلامی فدا كردند و سراسر وجودشان حق‌خواهی و حق‌پرستی بود.

* كبكانیان: شهدای گمنام از مقام بالایی در میان سایر شهدا برخوردار هستند

به گزارش فارس، كبكانیان معاون پژوهشی وزارت علوم نیز طی سخنانی در این مراسم با بیان اینكه باید این شهدا را مانند افراد خانواده خود بدانیم، گفت: این پنج شهید و تمام شهدای گمنام بالاترین مقام را در میان شهدا دارند چرا كه به جای یك مادر، پدر، برادر و خواهر، اقشار مختلف مردم به عنوان خانواده‌ آنان برای تشییع و تدفین می‌آیند.
همچنین محمد حسینی قائم مقام وزیر علوم نیز در این مراسم طی سخنانی به گرامیداشت یاد شهدا و تجلیل از اقدام ارزشمند تدفین شهدا در دانشگاه‌ها پرداخت.

* هوشیاری دانشجویان در برابر اغتشاش منتسبین به گروهك غیرقانونی علامه

به گزارش فارس، در این مراسم معنوی، تعداد انگشت‌شماری از منتسبین به طیف غیرقانونی علامه به تحریك سرانشان قصد داشتند اخلال ایجاد كرده و مانع تدفین شهدا شوند، اما خیل عظیم دانشجویان ارزشی آنان را از محوطه مركزی دانشگاه امیركبیر به گوشه‌ای از دانشگاه هدایت كرده و مانع از آشوب‌طلبی آنان شدند.
در این بین، اغتشاشگران قصد داشتند با پرتاب سنگ و بطری‌های آب به سمت دانشجویان، ایجاد درگیری كرده و از آن استفاده تبلیغاتی كنند اما خیل گسترده دانشجویان ارزشی كه تعداد آنها به هزاران نفر می‌رسید با حفظ هوشیاری و بی‌اعتنایی به اهانت‌های آنان، با اقتدار و با سر دادن شعارهای "شهیدان زنده‌اند، الله اكبر "، "خونی كه در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست " و "شهیدان، شهیدان، آزادی امروز ما مدیون خون شماست "، فضای معنوی مراسم را حفظ كرده و دانشجویان اهانت‌كننده را كه همزمان با مراسم عزاداری به دست زدن می‌پرداختند به گوشه‌ای هدایت كرده و در آنجا به كنترل رفتارهای افراطی آنان پرداختند.
بر اساس این گزارش، در این مراسم چند تن از دانشجویان به وسیله منسبین به گروهك غیرقانونی علامه مجروح شدند، اما دانشجویان كه از توطئه آنان برای درگیری مطلع بودند، از درگیری خودداری كرده و به آرام‌سازی فضا اقدام كردند.
این گزارش می‌افزاید:‌ دانشجویان شركت‌كننده در این مراسم معنوی، پس از اتمام تدفین شهدا و زیارت قبور آنان، دقایقی به سینه‌زنی پرداخته و اغتشاشگرانی كه در 10 متر مربع زمین محصور شده بودند را رها كردند.
خاطرنشان می‌شود، سایت خبری افراطیون گروهك غیرقانونی علامه از چندین روز پیش و همزمان با اعلام تدفین شهدای گمنام در دانشگاه امیركبیر، به جوسازی در این زمینه پرداخته و با انتشار مطالب توهین‌آمیز نسبت به شهدا، قصد داشت فضای دانشگاه امیركبیر را در این روز به اغتشاش بكشاند، اما دانشجویان با حضور گسترده و هوشیارانه خود در این مراسم، تمامی توطئه‌های آنان را نقش بر آب كردند.

یادی كه در دلها هرگز نمی میرد یاد شهیدان است

   


نظرات()  
SMELG14LA
سه شنبه 6 اسفند 1387 10:44 ق.ظ
بسم الله النور...
السلام علیکم...
حقیقت نگار بروز شد...موضوع:تدفین شهدای گرانقدر گمنام و...

http://smelg14la.parsiblog.com/

یا حق با حق تا حق...
نم نمک
سه شنبه 6 اسفند 1387 12:06 ق.ظ
سلام
سخنرانی‌های حاجی پناهیان همیشه حال خاصی به محافل شهدا می‌ده ...
گزارش خوبی بود
موفق باشید داداشم
به رنگ خدا
دوشنبه 5 اسفند 1387 10:35 ب.ظ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

سلوک

دوست ما را و همه نعمت فردوس شما را